Elewacja z łupka Rathscheck - fotorelacja - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
BAZA WIEDZY

2015-08-13

Elewacja z łupka Rathscheck - fotorelacja
Przedstawiamy relację z inwestycji, w której cały budynek ( elewacja oraz dach ) zostały pokryte łupkiem firmyRathscheck Schiefer. Zastosowana metoda krycia na ewlewacji, daje ciekawy efekt nowoczesnie wyglądającego budynku wraz z jednoczesnym zachowaniem i wyeksponowaniem ciekawej struktury łupka.

"
Prawidłowo wykonany dach oraz elewacja, czyli odpowiednia konstrukcja o odpowiednich przekrojach, odpowiednio dobrane materiały dodatkowe takie jak gwoździe, wkręty, odpowiedni rodzaj blachy na obróbki. Zachowanie najwyższych standardów pozwala cieszyć się dachem łupkowym przez pokolenia. Najstarszym obiektem wykonany z łupka z kopalni należącej do firmy
Rathscheck to zamek Eltz. Łupek wytrzymał tam już ponad 200 lat!” – mówi Pan Dawid Koziołek, specjalista z firmy Rathscheck Schiefer , zajmującej się produkcją łupka naturalnego do pokryć dachowych i elewacyjnych.

Dach został pokryty metoda krycia podwójnego prostokątnego, format płytki 40x25 cm. Powierzchnia krycia wyniosła 186 m2. Elewacja została pokryta metoda krycia dynamicznego w rzędach o wysokościach odpowiednio 5; 7,5; 10 i 15cm. Pokryta powierzchnia wyniosła 220 m2.


Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć z wymienionej inwestycj !


Rodzaje pokryć elewacyjnych


Wróć do spisu treści