Marmoleum - ECOSQUAD Zrównowazone budownctwo LEED BREEAM WELL DGNB

Certyfikaty nie mają przed nami tajemnic!
Przejdź do treści
ECO PRODUKTY > ECO WYKŁADZINY
Zapraszamy do świata Marmoleum !
Kolekcja wykładzin linoleum Forbo Marmoleum jest synonimem różnorodności zarówno pod względem możliwości zastosowań, jak również kolorystyki i wzornictwa. Marmoleum jest niezwykle trwałym materiałem podłogowym produkowanym z surowców naturalnych. To najbardziej ekologiczna wykładzina wśród dostępnych elastycznych pokryć podłogowych.
Wszystkie kolekcje Marmoleum są zabezpieczone Topshield2 - podwójnie utwardzaną promieniami UV powłoką, dzięki której wykładzina osiąga najniższe koszty utrzymania przez cały okres jej użytkowania.
Wykładziny linoleum, produkowane zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, są synonimem trwałości i wysokiej jakości, a bogata kolorystyka i wzornictwo dostarczają niezapomnianych wrażeń estetycznych. Kolekcje linoleum stanowią doskonałe rozwiązanie w każdym miejscu aplikacji. W portfolio znajduje się ponad 300 kolorów do wyboru o zróżnicowanej strukturze i dostępności w rolce lub formacie modułowym. Zapraszamy do Świata Linoleum Forbo!

Jak wytwarzane jest Marmoleum?

"Proces tworzenia Marmoleum zaczyna się od uprawy lnu. Z plantacji lnu surowiec pod postacią ziaren dostarczany jest do produkcji linoleum. To z nich wyciska się olej lniany, podstawowy składnik Marmoleum. Następnie olej lniany jest mieszany z naturalną żywicą. W określonej temperaturze oba te składniki łączą się i powstaje cement linoleum. Po wymieszaniu cementu linoleum z mączką drzewną oraz wapieniem i pigmentami powstaje granulat, który przechodzi kolejne etapy technologiczne i na końcu jest wprasowywany na jutę.

Tak właśnie powstaje linoleum - wykładzina, która została stworzona ponad 150 lat temu. Dziś w nowej odsłonie jest tak współczesna jak nigdy wcześniej.

Surowce naturalne
Marmoleum jest wykładziną naturalną złożoną w 97% z surowców naturalnych, z których 70% to szybko odnawialne; z zawartością 43% recyklatów. Oprócz głównego surowca, jakim jest olej lniany do produkcji niezbędne są mączka drzewna i wapienna, żywica, juta i barwniki.

Wróć do spisu treści